czy chcesz pojechać z nami w zupełnie nowe, niesamowite miejsce, czekam na odpowiedź

2014-04-06

Narty w słońcu dla każdego, na dodatek z widokiem na wybrzeże. Zdanie to dobrze ujmuje, czym jest jazda na nartach w Sierra Nevada, w fantastycznych górach Grenady. Wyjątkowe położenie geograficzne tej andaluzyjskiej stacji narciarskiej gwarantuje dużą ilość dni słonecznych w samym środku zimy. Ale to jeszcze nie wszystko: oferuje także atrakcyjne propozycje spędzenia czasu po wspaniałym dniu białego szaleństwa.
Każdy narciarz, początkujący czy doświadczony, zechce powrócić do Sierra Nevada. Wystarczy przyjechać tu jeden raz, aby zdać sobie sprawę, że mamy do czynienia z jednym z najlepszych miejsc do uprawiania narciarstwa. Czy wyobrażasz sobie zjeżdżanie ze stoku, odczuwając na twarzy ciepłe promienie słońca i podziwiając jednocześnie olśniewający i malowniczy obszar chronionego krajobrazu. Nie wyobrażaj sobie, po prostu przeżyj to! To wyjątkowe zimowe miejsce w prowincji Grenady zapewnia te wszystkie i wiele więcej atrakcji.
Jest to stacja narciarska wysunięta najdalej na południe w Europie, leżąca w południowej części Andaluzji, na wysokości ponad 3000 metrów nad poziomem morza. To właśnie te cechy położenia geograficznego zapewniają jej idealne warunki do uprawiania narciarstwa: większą część sezonu stanowią cudowne słoneczne dni. Jeśli należysz do najbardziej odważnych, polecamy wjechanie na trasy Laguna i Veleta. Posiadają tak duże różnice poziomów, że w bezchmurne dni można dostrzec morze i wybrzeże po obu stronach Morza Śródziemnego. Jest to niesamowity widok, który warto zapamiętać.
Miłośnicy typowo zimowych sportów zobaczą także naprawdę urzekające otoczenie. Stacja narciarska położona jest na terenie obszaru chronionego krajobrazu Sierra Nevada, wpisanego na listę rezerwatów biosfery UNESCO, oraz Państwowego Rezerwatu Myśliwskiego. Nie kłóci się to w żaden sposób ze znakomitymi, nowoczesnymi i gościnnymi obiektami, przygotowanymi z myślą zarówno o początkujących (400 instruktorów do dyspozycji), jak i ekspertach narciarstwa, oczekujących innych, niecodziennych i silnych, wrażeń. Dla nich przygotowano nocną jazdę na nartach, fantastyczne doświadczenie pod pięknym gwiaździstym niebem narciarskiej stacji.
Jednak atrakcje Sierra Nevada nie kończą się w chwili zamknięcia tras. Szeroka oferta zajęć apres-ski pozwala przedłużyć rozrywkę doskonałego dnia na stoku. Seanse filmowe, lodowisko, przejażdżki saniami, mnóstwo sklepów, dyskotek, barów i kawiarni, w których możesz poznać innych gości i sportowców, to tylko niektóre z możliwości. Nie ma wymówek, aby nie wtopić się w wesołą atmosferę, panującą w każdym zakątku tego zimowego ośrodka.
Są tysiące powodów, aby przyjechać do Sierra Nevada. Zarówno dzieci, jak i dorośli, znajdą miejsca pozwalające im dobrze się bawić na wiele sposobów. Skorzystaj z możliwości zwiedzenia Alhambry, gdyż miasto Grenada leży w odległości zaledwie 32 kilometrów. A jeśli masz ochotę, możesz nawet wykąpać się w morzu, znajdującym się w odległości niewiele ponad 100 kilometrów.
Nie będziesz żałować! 

© BOGDAN WALKOWICZ PROFESSIONAL SKI TEAM