Ferie 2015/2016. Obozy, szkolenia narciarskie i snowboardowe.

2014-04-06

      Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwana przez sympatyków białego szaleństwa zima 2014/15. Od kilku lat poszczególne województwa rozpoczynają ferie zimowe w różnych terminach. Tak będzie i w przyszłym sezonie. Jednak czy wiemy kto jako pierwszy wybierze się na długo wyczekiwany odpoczynek, a które województwa będą musiały poczekać troszkę dłużej ?

        Czas rozpoczęcia ferii zimowych szczególnie łatwo zaobserwować w kurortach i ośrodkach wypoczynkowych. Nie brakuje narciarzy i snowboardzistów na stokach i trasach narciarskich w całej Polsce. Termin ferii zimowych ustalany jest z dwuletnim wyprzedzeniem w celu zapewnienia swobodnego planowania wypoczynku dzieci i ich opiekunów.  Ferie zimowe 2015 w roku szkolnym 2014/2015 odbędą się zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie terminów ferii zimowych.

      Apelujemy do  Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie terminów ferii zimowych.

Grafik ferii jest wadliwy, występują terminy, tygodnie zazębiania się ferii z poszczególnych województw nawet do czterech co powoduje zwiększoną liczbę narciarzy i snowboardzistów na stokach. spada bezpieczeństwo , brakuje instruktorów, na miejsce których zatrudnia się  przypadkowych kamikaze. Ośrodki zwiększają obroty, spada jakość, wydłużają się kolejki. Sprytniejsze firmy właśnie w tych terminach dokonują spędu młodzieży, zmniejszając koszty generują zysk. Bezpieczeństwo naszej młodzieży, jakość świadczonych usług w terminach zachodzących na siebie jest gorsza. Należy zwrócić uwagę, że nasilający się spadek zamożności naszego społeczeństwa samoczynnie spowoduje, że ferie młodzież będzie spędzać w domu, w zasięgu polskich ośrodków narciarskich których przepustowość jest mała a logistyka i infrastruktura nie zawsze wystarczająca. W tym miejscu jednak chylimy czoła i dopingujemy wszystkie ośrodki narciarskie w naszym kraju i wyrażamy podziękowanie za wkład w utrzymanie i rozwój infrastruktury narciarstwa klasycznego, zjazdowego, alpejskiego i snowboardu w Polsce.


© BOGDAN WALKOWICZ PROFESSIONAL SKI TEAM